Вітрик Віталій Григорович

Видатний буровик

Народився 23 лютого 1954 року в м. Полтаві. У 1973 закінчив з відзнакою Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум за спеціальністю «Геологія і розвідка нафтових і газових родовищ».

З великою повагою та вдячністю Віталій Григорович згадує своїх наставників, класного керівника Мороз Віру Савеліївну, видатного геолога Лобянкову Марію Михайлівну, Труша Івана Яковича, Гриб Ніну Федорівну та ін.

Серед одногрупників та однокурсників заслуговують на згадку вірний товариш Коростильов Станіслав та студенти-буровики Кошовий Григорій і Тарасенко Михайло. Серед старших товаришів, які закінчували заклад на рік раніше, був Бяльський Юрій. Саме він сьогодні є викладачем бурових дисциплін Полтавського коледжу нафти і газу.

Трудову діяльність Віталій Григорович розпочав ще під час навчання у технікумі на посаді помічника бурильника в Покутської партії глибокого буріння Калуської експедиції тресту «Львівнафтогазрозвідка» на Західній Україні.

Після проходження строкової служби в рядах Радянської Армії, навчався в Московському інституті нафтохімічної і газової промисловості ім. Губкіна за спеціальністю «Буріння нафтових і газових свердловин» і в 1981 році отримав кваліфікацію гірничого інженера.

Працював техніком, інженером, старшим інженером Полтавського відділення УкрНДГРІ, старшим науковим співробітником Полтавського та Ноябрського (Тюменська область) відділень Всесоюзного науково-дослідного інституту бурової техніки (ВНДІБТ).


Основними напрямками робіт були дослідження, розробка та впровадження високоефективних технічних засобів і технологій для спорудження нафтогазових свердловин на родовищах України та Західного Сибіру.

За розробки унікальних засобів попередження ускладнень під час буріння нафтогазових свердловин нагороджений срібною та бронзовою медалями ВДНГ СРСР.

Після закінчення аспірантури (1992) при Всесоюзному науково-дослідному інституті бурової техніки (м. Москва), успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Розробка технології буріння з використанням аерованих полімерних розчинів в теригенних відкладах Західного Сибіру».

Працював провідним фахівцем та директором українських підприємств «Алкер» і «Тава» (1991-1995), які займалися питаннями науково-технічного забезпечення, зокрема - поставками нових технічних засобів, хімреагентів та матеріалів для буріння свердловин на родовищах України та країн колишнього СРСР

У 1995 році очолив державне науково-технічне підприємство «Бурова техніка», основними напрямками діяльності якого були розробка проектно-кошторисної і нормативно-технічної документації та впровадження сучасних технологій при спорудженні вертикальних, похило-скерованих та горизонтальних свердловин на родовищах України, шельфі Чорного і акваторії Азовського морів, а також за кордоном.

З 2000 року займає посаду генерального директора ТОВ «Науково-технічного підприємства «Бурова техніка», яке є однією з провідних українських сервісних компаній у нафтогазовій галузі та виконує роботи на родовищах України та за кордоном (ОАЕ, Грузія, Румунія). Компанія орієнтована на забезпечення потреб бурових та нафтогазовидобувних компаній сучасними матеріалами і обладнанням, а також надання повного спектру якісних сервісних послуг при спорудженні та капітальному ремонті свердловин.

Замовниками проектної документації та сервісних послуг є нафтогазовидобувні та бурові компанії, які виконують буріння свердловин на родовищах України.


Видатний буровик
Видатний буровик

У компанії працюють фахівці, за плечима яких досвід буріння нафтових і газових свердловин на родовищах Західного Сибіру, України, Грузії, Румунії, на акваторії Азовського та шельфі Чорного морів, у тому числі в співпраці з фахівцями міжнародних сервісних компаній.

Підприємство неодноразово ставало переможцем та отримало нагороди «Лідер галузі - 2009, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016 років».

Віталій Григорович - фахівець вищої кваліфікації у галузі сучасних технологій буріння глибоких нафтогазових свердловин. За його активної участі розроблялися і впроваджувалися основи українського бурового сервісу, успішний розвиток якого тісно пов'язаний не тільки із використанням сучасного високоефективного обладнання і інструменту, а також із освоєнням сучасних технологій управління нафтогазовими проектами.

За видатні заслуги в розвитку нафтогазової галузі Віталієві Григоровичу присвоєне звання «Заслужений працівник промисловості України» (2004).

За вагомий внесок у розвідку та освоєння великих нафтогазових родовищ надано звання «Почесний розвідник надр» (2009).

За вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина нагороджений орденом «За Заслуги» III ступеня (2009).

Високий професійний рівень В.Г.Вітрика відзначений орденом «Професіонал галузі» (2009).

За заслуги у сприянні відродження духовності та розбудові Української Православної Церкви нагороджений орденом «Святого Архистратига Михаїла» (2010).


Нагородження орденом Святого Архистратига Михаїла
Видатний буровик

За вагомий особистий внесок у розвиток підприємництва нагороджений почесною грамотою Полтавської обласної Ради та Київського міського голови (2011).

За високу національну гідність, патріотизм та активну участь у розбудові Української держави, Віталію Григоровичу присвоєно Почесне звання «Лицар Вітчизни» (2012).

Із 1995 року обраний член-кореспондентом, а з 2002 року академіком Української нафтогазової академії. Водночас стає членом Міжнародної Спілки інженерів-нафтовиків.

За його ініціативи та активного сприяння у 2008 році була створена Всеукраїнська громадська організація «Спілка буровиків України».

Він безпосередньо, як заступник голови правління Спілки, організував проведення низки міжнародних науково-практичних конференцій, форумів та інших заходів з питань піднесення бурової справи, як однієї із найвагоміших у розвитку видобувної галузі та зміцнення енергонезалежності України. Виявив велику активність у заснуванні та підтримці діяльності друкованого органу Спілки - науково-виробничого журналу «Буріння», де він уже довгий час сумлінно виконує обов'язки члена редакційної колегії.


На конференції
На міжнародному форумі

Багато часу та сил він віддає науковій, педагогічній та громадській діяльності. Автор та співавтор більше 30 науково-технічних публікацій, 9 патентів, навчальних посібників та довідників із технології буріння свердловин, серед яких такі вагомі книги, як «Самоподъёмные плавучие буровые установки: учебное пособие. - 2011. - 436 с.» та «Технологія і техніка буріння. Узагальнююча довідникова книга. - 2012. - 708 с.»

Активно сприяє підготовці кадрів, тісно співпрацюючи з навчальними закладами, зокрема з Полтавським національним технічним університетом ім. Юрія Кондратюка, Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу та ін.


Активно сприяє підготовці кадрів
Співпрацює з ПолтНТУ

З дружиною

В успіху будь-якої людини величезну роль відіграє сім’я. І в більшості випадків, вона стає найціннішим подарунком долі для кожного з нас.

Перед нами щаслива та дружня родина Вітриків. Вже багато років вони підтримують та прислухаються один до одного, люблять і цінують своїх дітей.

У сімейному колі

З онуком

Старша донька Ірина закінчила юридичний та психологічний факультети Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а молодший син Ігор пішов по стопах свого батька, отримав освіту в Англії, а виробничий досвід набував працюючи в міжнародній сервісній компанії HALLIBYRTON на морських платформах Північного моря. Зараз Ігор Вітрик очолює вітчизняну нафтосервісну Компанію.

Підростає в родині і представник нового покоління – онук Артем, який дарує Віталію Григоровичу багато світла і надії.

З онуком

Крім усього переліченого, Віталій Григорович здійснює меценатську діяльність. За його благодійної допомоги було відкрито шкільну Галерею сучасного мистецтва в с. Рибці, яке подарувало світові видатних художників: П. Петраша, П. Вітрика, О. Вітрика, А. Воропая, В. Сухенка, О. Дейнеки, В. Третьякова, С. Гнойового – відомого українського живописця і графіка, з яким, до речі, Віталій Григорович навчався у Полтавській дитячій художній школі. Докладає значних зусиль у відродженні національної культури і духовності.

Віталію Григоровичу притаманні такі риси, як скромність, інтелігентність, привітність, щира доброзичливість та невтомна працелюбність.

Працювати, працювати і ще раз працювати! Це традиція, що проходить через усе його життя домінантою і превалює над усім.

Його життєпис свідчить, що весь свій час він працював над собою і набув глибокого та всебічного досвіду, який сьогодні як ніколи потрібен для розбудови нашої галузі у такі складні часи.

©2017 Лабораторія ІОТ ПКНГ ПолтНТУ