Сакова Тетяна Федорівна

Студентські роки (1981)

Правду кажуть, якщо людина чогось дуже прагне, доля обов’язково їй усміхається й здійснює всі найзаповітніші мрії. 30 років тому, отримуючи диплом Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму, я відчувала себе найщасливішою людиною у світі. Здійснилася моя дитяча мрія: я – геолог!!!!

А починалося все так…. Неподалік від 19-тої школи,де я навчалася розпочиналось якесь будівництво. Звичайно ж , після навчання ми відправилися задовольнити свою цікавість. Виявилось, що це будується нове приміщення технікуму. Відтоді я бачила себе тільки геологом!!!! Але всі друзі і навіть батьки тільки насміхалися наді мною. Тоді я дуже ображалася, а зараз їх прекрасно розумію. Маленьке, худеньке дівчисько мріє пов’язати своє життя із професією , де умови праці надзвичайно важкі: сніг, дощ, відсутність постійної домівки.

На геологозйомчі практиці(1982)
У колгоспі ГРС-2а (1981)

Закінчивши школу за багато тисяч кілометрів від рідної домівки, в Магаданській області, я навіть не задумувалась над тим, що отримати спеціальність геолога можна будь - де , а не обов’язково в Полтаві!!! Для мене варіант був тільки один – Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум.

З перших днів навчання я зрозуміла, що мріяла про ПНГрТ недарма!!!!В технікумі була якась особлива атмосфера. Вона відчувається відразу, як тільки входиш , і не важливо в перший або в тисячний раз. Щось справжнє, добре. Відчуваєш себе як вдома.

Студенські роки визначили подальшу життєву дорогу кожного з нас. За ці роки ми «дозріли», сформувались як особистості, отримали уявлення про обрану професію, тут ми закохувались і навіть створювали сім’ї. Життя тоді було інтенсивно пізнавальне, і тим цікаве. !!!!! Перша лекція , перший успіх, перша невдача. Ми з цікавістю сприймали кожне слово викладачів ,захоплювалися їхніми знаннями , все було нове і незвичайне!!! Викладачі відкрили нам дивовижний світ мінералів та гірських порід!!! А які спогади залишили практики: геологозйомча, з загальної геології!!!!

Та найбільш запам’яталась виробнича практика!!! Після третього курсу всі студенти повинні були пройти практику на буровій, тобто працювати лаборантом колектором і навіть техніком геологом!!! В Полтавській області залишалися одиниці, а всі їхали на північ, Тюменська область. Умови були жагливими: грязь, комарі, холодно , але це на перший погляд , тому що вже через тиждень студенти з гордістю писали батькам, викладачам, як їм подобається, а саме головне,що ми не відчували нестачі в знаннях. Все це завдяки нашим викладачам: Сітнікової Ай-Гуль Фаргатовні , Кубарєвої Любові Дмитрівні, Карачковської Алли Миколаївні, Тацій Оксані Олексіївні, Рудік Ользі Іванівні. І лише працюючи викладачем, я зрозуміла, яку педагогічну майстерність потрібно було мати , щоб так зацікавити студентів, що через стільки років, а повірте пройшло вже не мало, я пам’ятала все, до маленької дрібниці. Кожен з нас згадує свого Викладача – того, котрий долучив до праці, розпалював іскру знань, був старшим другом і порадником, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами Справді, нам усім пощастило, це була справжня школа високої професійності, міцний фундамент який склав наше життя. Спасибі всім, хто вклав у нас знання і душу! 

Згадуються і наша дружна група. Завжди, коли випадає вільна хвилина, спілкуємося по телефону і в соцмережах зі своїми одногрупниками – згадуємо нашу юність, студентські роки і наш технікум, який дав нам путівку у життя

Перше знайомство (1981)

Особисто я зустріла в технікумі своє перше кохання. Технікум закінчувала маючи коханого чоловіка і сина. В жовтні будемо святкувати 35 років подружнього життя!!! Чоловік, Саков Олександр, закінчив Національний гірничий університет  та понад 30 років віддано трудиться геологом. До речі, син також працює в нафтогазовій галузі інженером з ремонту апаратури геофізичних досліджень свердловин. Навіть племінник навчається в нашому коледжі.

Весілля (1982)
Дружня родина (1983)

Спілкування з друзями – це для мене просто життєва необхідність.

З найкращою подругою, Іриною Домненко, познайомилась також в технікумі !!!!! Ця дружба пройшла перевірку і часом, і обставинами, і з роками стала тільки міцнішою. Після закінчення технікуму Ірина отримала направлення в місто Іркутськ, де займалась геологічною зйомкою, в Якутії, разом з чоловіком, який також на рік раніше закінчив наш технікум, шукали золото. Намагаємося спілкуватися якомога більше, любимо подорожувати разом! Вважаю, що дружба продовжує життя.

Так починається дружба (1981)
Половину віку зістрічаємо у Парижі (2013)
У театрі
У соляній шахні на глибині 136 метрів
На фоні собору Notre Dame de Paris

Через 18 років я отримала пропозицію працювати в технікумі викладачем і неважко здогадатися, що я відповіла! І вже майже 15 років працюю в найкращому навчальному закладі! Випустила чотири групи студентів, наразі є куратором п’ятої.

2003-2006
2006-2009
2009-2012

Я пишаюся колективом, в якому працюю. Це не просто надзвичайно розумні, мудрі люди. Мене оточують колеги, які вболівають за власну справу, прагнуть поділитися знаннями, досвідом, підтримкою. Те, що ми робимо разом, не лише є важливим в межах нашого навчального закладу, а й впливає на виховання нового покоління.

2012-2015
2015-2018
Студенти вітають куратора з ювілеєм

Незаперечним доказом авторитету ПНГрТ є те, що всі випускники патріоти своєї «alma mater», завжди слідкують за її розвитком та вдосконаленням, радіють її перемогам і досягненням.

Геологозйомча практика 2013 рік
Геологозйомча практика 2015 рік

Крім того, більшість наших випускників бажають бачити своїх дітей і онуків студентами нашого тепер Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка!

Зустріч групи ГРС-81-84
Зустріч групи ГРС-81-84
Зустріч групи ГРС-81-84
Зустріч групи ГРС-81-84

Дуже б хотілося, щоб наступні покоління студентів зберігали й продовжували традиції нашого навчального закладу.

Дружній колектив коледжу працює і відпочиває разом
Дружній колектив коледжу працює і відпочиває разом
Дружній колектив коледжу працює і відпочиває разом

Я пишаюся тим, що моє життя нерозривно пов’язане із Полтавським коледжем нафти і газу!!!!

©2017 Лабораторія ІОТ ПКНГ ПолтНТУ