Лазаренко Олександр Григорович

Керівник Департаменту з буріння та свердловинних технологій ПрАТ «Нафтогазвидобування» ДТЕК

Знайомтесь – Лазаренко Олександр Григорович, кандидат технічних наук, член-кореспондент Української нафтогазової академії, керівник Департаменту з буріння та свердловинних технологій ПрАТ «Нафтогазвидобування» ДТЕК, - випускник Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму 1992 року.

У 2017 році Полтавський коледж нафти і газу святкує 50 років свого існування. Ювілейним цей рік є і для Олександра Григоровича, адже саме в 2017 році виповнюється 25 років закінчення ПНГрТ.

Олександр Григорович гостинно зустрічає нас у своєму кабінеті, і відразу починаються спогади про технікум, одногрупників, викладачів, куратора.


Закінчивши у 1988році 9-й клас середньої школи №30 м.Полтави, Сашко вступає до Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму за спеціальністю «Буріння нафтових і газових свердловин».

Чому саме буріння? - Тому що професія буровика здавалася Сашкові найкращою, найцікавішою, найромантичнішою, найпрестижнішою. Так він вважає і по цей час.

Чотири роки навчання в технікумі промайнули дуже швидко. Навчання, поїздки в колгосп, практики, чудовий куратор групи Лінніченко Н.В., улюблені викладачі: Бяльський Ю.Я., Кошельник Т.М., Гриб Н.Ф., Труш І.Я., Сіденко Л.О.та інші, гарні друзі-одногрупники. Олександр був гарним студентом, навчався відмінно, легко опановуючи ази науки. Особливу увагу приділяв спецдисциплінам, уже тоді розуміючи, що буде продовжувати навчання і відкриватиме все нові й нові таємниці буріння свердловин.

І ось – випуск молодших спеціалістів. Олександр отримує диплом з відзнакою й відразу вступає до Івано-Франківського інституту нафти і газу, який закінчує з відзнакою у 1996 році за спеціальністю «Буріння нафтових і газових свердловин», отримавши кваліфікацію гірничого інженера. Був направлений молодим спеціалістом до Полтавського ВБР БУ «Укрбургаз». Працював на посадах бурильника, бурового майстра, заступника начальника технологічного відділу, головного технолога, головного інженера. Виконуючи виробничі завдання на різних посадах Олександр паралельно встигає займатися науковими дослідженнями.

Кандидат технічних наук, член-кореспондент Української нафтогазової академії

Зустріч випускників

Реалізуючи своє життєве кредо: «бачу мету, не бачу перешкод», Олександр Григорович 2002 року захищає дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук з а спеціальністю «Буріння свердловин» на тему «Вдосконалення тампонування газових свердловин на прикладі родовищ Дніпровсько-Донецької западини». За захищену дисертацію засіданням Президії Української нафтогазової академії йому присуджено премію першого ступеня. На його рахунку більше 10 раціоналізаторських пропозицій, які впроваджені у виробництво і дали значний економічний ефект. Олександр Григорович – автор двох десятків наукових праць з підвищення якості цементування нафтових і газових свердловин.

З метою підвищення професійного рівня О.Г.Лазаренко працює доцентом кафедри «Обладнання нафтових і газових промислів» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, старшим науковим співробітником Полтавського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту (ПВ УкрДГРІ).


У Полтавському коледжі нафти і газу Олександр Григорович буває досить часто. Тут навчався його старший син. Майже щороку Лазаренка О.Г. запрошують Головою ДЕК зі спеціальності «Буріння свердловин», оскільки Олександр Григорович, тямущий науковець, виробничник зі стажем, і просто порядна, гарна людина, з якою із задоволенням спілкуються студенти та викладачі коледжу. Студентам Олександр Григорович завжди бажає йти до своєї мети, досягати її, не зважаючи ні на що. А для цього необхідно добре навчатися, вивчати іноземні мови, закінчувати коледж, продовжувати навчання у вищих навчальних закладах ІІІ - ІV р.а. і виходити з цими надбаннями на широку життєву дорогу.

Де б не працював Олександр Григорович, які б посади він не обіймав, завжди з радістю повертається додому, з нетерпінням чекаючи зустрічі з коханою дружиною, улюбленою донечкою і маленьким сонечком – синочком.

Старший син Олександра Григоровича, Олександр

На відпочинку з сім'єю

Старший син Олександра Григоровича, Олександр, успадкував від батька не тільки ім’я, а й професію. І путівку в життя йому теж дав Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум, який Сашко закінчив у 2012 році. Наразі Олександр Олександрович має дві вищих освіти: диплом з відзнакою Івано-Франківського національного університету нафти і газу та Краківської гірничо-металургійної академії ім. С.Сташица і збирається почати свій трудовий шлях помічником бурильника Полтавського ВБР. Хай щастить Лазаренкам!

©2017 Лабораторія ІОТ ПКНГ ПолтНТУ