Кузьменко Сергій Миколайович
Насправді ніхто не знає, наскільки важливим для нього є те місце, де він зараз знаходиться, живе, навчається, і ніхто не може передбачити, чи повернеться він сюди знову.
Напевно, таке твердження неабияк стосується Кузьменка Сергія Миколайовича, нині завідувача механічного відділення. Навряд чи у відносно далекому 1990 році тоді ще 15-тирічний підліток Сергій здогадувався, яким вирішальним і значущим буде в його житті вступ до Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму.
У дитинстві Сергію подобалися математика, фізика, креслення, легка атлетика та дзюдо. Також хлопчика приваблювали БАМ, Ханти-Мансійськ, він мріяв підкорювати гірські вершини та розвідувати земні надра. Цей інтерес підсилювали розповіді старшої сестри, яка закінчила нафтовий технікум та знала багато про життя на бурових у Сибіру та Казахстані. Хлопчик обрав місце для вступу, але бажання вступати на бурове відділення не втілилося в реальність через вік, тому Сергію порадили познайомитися із механікою – серцем бурової.
Студентські роки Сергій Миколайович згадує з усмішкою. Навчальні предмети захопили хлопця – обрана спеціальність не розчарувала. Найцікавішими стали стандартизація, гідравліка, креслення. Юнак із задоволенням брав участь у різних спортивних змаганнях і в олімпіадах з математики займав лише призові місця. З приємним щемом у серці Сергій Миколайович згадує осінні поїздки на сільськогосподарські роботи до колгоспу. Вимогливі викладачі, які знали свою справу, також сприяли серйозному зануренню Сергія у навчання, і через чотири роки досить очікувано юнак закінчує технікум з відзнакою.
Наступним етапом у житті випускника технікуму стає вступ до Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу. Сергій показував свою активну життєву позицію: був головою студентської ради гуртожитку, членом легкоатлетичної збірної, учасником науково-технічних конференцій. Юний Сергій Миколайович любив майструвати лабораторні установки. Чотири роки навчання у ВНЗ промайнули непомітно…
І ось вона – омріяна робота! 1998 року молодого випускника направляють на роботу до Опішнянської експедиції глибокого буріння ДП «Полтаванафтогазгеологія». Першим кроком у кар’єрі Сергія Миколайовича стає посада вишкомонтажника п’ятого розряду, згодом він уже механік центральної інженерно-технологічної служби.
Але доля, на жаль, хоча скоріше, як би це абсурдно не звучало, на щастя, підносить Сергію сюрприз – звільнення через скорочення обсягів робіт. І хто знає, як могло скластися його подальше життя, але стежки долі повертають чоловіка до стін першого закладу його професійного спрямування. Щоправда тепер не у ролі студента, а у ролі викладача спецдисциплін. З 20 грудня 1999 року Сергій Миколайович працює в технікумі, з ентузіазмом ділиться набутими на виробництві знаннями та вміннями.
У цей час доля підкидає ще величезний і гарний подарунок – знайомство з Ольгою Володимирівною, яка теж працює у технікумі викладачем української мови. Чи це було кохання з першого погляду, чи симпатії, які стали чимось більшим, історія замовчує. Але факт, залишається фактом, що 22 листопада з’являється нова родина. Через деякий час у сім’ї народжується син.
У цей час Кузьменко Сергій Миколайович уже завідувач механічного відділення. 1 грудня 2017 року виповнюється 17-та річниця його перебування на цій посаді, де він себе проявляє як компетентний фахівець, мудрий педагог та прекрасний психолог.
Сергія Миколайовича поважають усі його студенти – і це не дивно, бо він проводить із ними величезну кількість часу: керує виконанням курсових робіт, дипломних проектів, технічним моделюванням у лабораторії коледжу.
Випускники схвально відгукуються про завідувача механічного відділення. Часто приходять просто у гості: поговорити, порадитися, поділитися своїми професійними здобутками.
Сергій Миколайович – приклад спеціаліста для юнаків та дівчат, бо викладає дуже цікаво і доступно, приклад батька та чоловіка для одружених пар, бо має уже двох діток і обожнює свою родину, приклад вправного господаря, бо має золоті руки та завжди готовий допомогти, а також приклад простої, доброї і чесної людини для громади.
©2017 Лабораторія ІОТ ПКНГ ПолтНТУ