Кобеза Олександр Іванович

Директор ГПУ «Полтавагазвидобування»

Директор ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександр Кобеза, він же – випускник Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, зустрічає нас привітно та з посмішкою. Із самого початку складається враження ніби знаєш цю людину вже багато років. Розмова виходить легка, невимушена та змістовна. Олександр Іванович – людина організована, дисциплінована, при цьому він швидко йде на контакт і ділиться з нами своїми життєвими принципами.

У 1979 році Олександр закінчує Перещепинську середню школу № 1, у цьому ж році вступає до Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму за спеціальністю «Обладнання нафтових і газових промислів». Сумнівів щодо обрання майбутньої професії не було: батьки Сашка працювали на Перещепинському нафтогазопромислі, він виріс там і знав про нього майже все.

У школі хлопець навчався добре, тож у технікум пройшов за співбесідою. Із щирою непідкупною посмішкою згадує куратора – Дзюбу Тетяну Миколаївну та інших викладачів: Труша І.Я., Гриб Н.Ф., Сіденко Л.О., які допомагали і надихали. Студентське життя для Олександра – то особлива незабутня пора, коли вистачало сил і на виснажливі сесії, і на запальні вечірки, і на цікаві пригоди із одногрупниками. Переконаний, що кожен хлопець обов’язково повинен через це пройти – адже саме життя в гуртожитку загартовує дух і дає безцінний досвід. Технікум став для нього своєрідним фундаментом, основою, тим місцем, де почала зароджуватися його любов до своєї майбутньої професії.

Після закінчення технікуму у 1983 р. за розподілом вирушає у Тюменську область на роботу, де працював слюсарем Тазівської нафтогазорозвідувальної експедиції. Працювати доводилося в різних умовах, навіть при температурі -51С. Потім – служба в армії – аж в Амурській області. Але після численних мандрівок у різні куточки світу – нарешті знову додому. З 1987 р. працює майстром з капітального ремонту свердловин, старшим майстром Пролетарського управління з видобутку і підземного зберігання газу ДП «Харківтрансгаз» і паралельно вступає до Івано-Франківського університету нафти і газу. Через рік Олександр перевівся у Дніпропетровську Державну гірничу академію, яку закінчив у 1995 році за спеціальністю «Технологія і техніка розвідки родовищ корисних копалин». З 1999 по 2015 р.р. – працював начальником Перещепинського нафтогазопромислу. Вже близько року – директор Філії Газопромислового управління «Полтавагазвидобуванння» Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування». У 2015 році підприємствами УГВ видобуто 14,528 млрд м³ газу, що складає 75% видобутку газу в Україні. Частка ГПУ «Полтавагазвидобування» у видобутку Товариства доходить до 40% із показниками понад 5,6 млрд. м³ за 2015 рік. У 2015 році ГПУ сплатила в бюджет 5,1 млрд грн. податків. На 2016 рік заплановано 2,5 млрд грн. інвестицій. Крім цього підприємство виробляє скраплений газ та широку фракцію легких вуглеводнів.

При своїй професійній занятості, Олександр Іванович не залишається осторонь від громадського життя. Неодноразово обирався Депутатом місцевої ради, де опікувався інтересами не тільки працівників промислу, а й усіх мешканців. Багато уваги приділяє розв’язанню екологічних проблем, які виникають унаслідок діяльності підприємства. Так, зовсім недавно, була вирішена проблема питної води в с. Сенча Лохвицького району.

Наразі, за ініціативи Директора Філії ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ«Укргазвидобування» готове надати 15 робочих місць для колишніх учасників АТО. Підприємство звернулось до поліції охорони Національної поліції України, (в минулому Державна служба охорони), яка займається охороною їхніх об’єктів, з проханням взяти до себе на службу колишніх учасників бойових дій. Якщо у бійців буде бажання і вони захочуть працювати на інших посадах, вони зможуть пройти 1,5-місячні курси у Харкові, наприклад, на слюсарів.

За свої здобутки Олександр Іванович неодноразово відзначався Почесними грамотами НАК «Нафтогаз України», є Почесним працівником ДК «Укргазвидобування» та має звання «Відмінник праці ПАТ «Укргазвидобування»».

За спиною - надійний тил: дружина, донька(29р), син(23р), які також працюють в галузі. Підростає двоє внуків.

Олександр із незмінною посмішкою ділиться своїм життєвим кредо: не бійтеся лишати зону комфорту, сміливо виходьте назустріч новим подіям та випробовуванням. Він доброзичливий та відкритий, щиро висловлює свої думки, вміє ефективно спілкуватися з людьми. Крім цього, Олександр переконаний, що кожна людина народжена для певної мети. Найважливіше для нього – бути Патріотом у найвищому розумінні цього слова. А це означає – любити і вболівати за те місце, де народився, пам’ятати, ким були твої діди, батьки, хто тебе вчив азам, із чого, власне, починалося твоє знайомство зі світом. Дбати насамперед про добробут рідного міста, своєї держави і приносити цим користь і суспільству, і собі самому. За словами Олександра Івановича, треба пройти всі стадії своєї справи, побачити й відчути її з середини, не боятися землі і бруду, зрозуміти, що лише щоденно й наполегливо працюючи, можна розраховувати на якийсь результат. Усім молодим студентам щиро бажає віри в себе і в ту справу, яку обрали. Перш за все, необхідно добре навчатися, вивчати іноземні мови, адже це дає можливість спілкуватися зі спеціалістами з інших країн. Сучасна газовидобувна система стрімко розвивається і для того, щоб стати конкурентоспроможними, необхідно вкладати в себе максимум зусиль. Крім цього, не забувати про спорт, адже він допомагає тримати в тонусі і тіло, і душу. І найголовніше – помічати красу навколо, бути відкритим до навколишнього світу, і повсякчас наповнювати простір навколо себе добрими вчинками, щирими посмішками, любов'ю до життя.


Т.Кошельник, Т.Сакова, викладачі ПКНГ ПолтНТУ

©2017 Лабораторія ІОТ ПКНГ ПолтНТУ